advertise

دوربین تحت شبکه هایک ویژن

اطلس الکترونیک

خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن

در مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن در این قسمت قصد بررسی خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن را داریم. در خرید هر محصولی مدل آن محصول بسیار مهم است. در ادامه کارشناسان اطلس الکترونیک اطلاعاتی را در مورد مدل هایک ویژه برای شما کاربران عزیز آورده اند. هایک ویژن به عنوان بهترین شرکت تولید کننده سیستم های مداربسته فعالیت خود را از اواخر قرن نوزدهم به صورت رسمی در کشور چین آغاز کرد و توانست به سرعت جایگاه خود را در بازار جهانی سیستم های نظارت تصویری به دست آورد. شرکت هایک ویژن محصولات خود را در انواع متعددی به تولید رسانده است که هر کدام از آن ها طیف ها و مدل های متعددی را شامل می شوند. از اپایل دهه نود این شرکت فعالیت خود را در ایران توسط شرکت های متفاوتی در ایران آغاز کرد و توانست جایگاه خود را در بازار ایران نیز به دست آورد. محصولات متعدد این شرکت از قبیل دوربین های تحت شبکه، توربو اچ دی، ان وی آر ها و دی وی آر ها، آیفون های تصویری کابل های شبکه، اسپید دام ها و همچنین چندیل محصول متنوع دیگر از قبیل برخی از سیستم های ذخیره کننده این شرکت یعنی هایک ویژن توانسته در جایگاه بسیار خوبی در بازار قرار بگیرد. شرکت هایک ویژن که توانسته است در این سال ها جایگاه ویژه ای را در این سال ها به دست بیاورد در بیش از صد کشور در جهان محصولات خود را به فروش می رساند. این شرکت همواره در این سال ها سعی کرده است تا روند رو به رشد خود را ادامه داده و همواره بهترین ها را روانه بازار کند. نمایندگی هایک ویژن هایک لوک توانسته است محصولات کمپانی هایک ویژن را در تعداد بالا و انواع مختلف آن برای همه علاقه مندان به محصولات این شرکت در ایران فراهم کند. شما می توانید با تماس با مجموعه اطلس الکترونیک ما مشاوره ویژه را در زمینه محصولات هایک ویژن دریافت نمایید و بهترین قیمت ها را از کارشناسان ما دریافت نمایید. در ادامه متن خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن اطلاعاتی را در مورد این دوربین ها برای شما آورده ایم. در ابتدا لازم است که اطلاعاتی را درر مورد دوربین تحت شبکه هاییک ویژن خدمت شما عزیزان بدهیم. دوربین مدار بسته تحت شبکه IP چیست. تاریخچه، دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دوربین IP نوعی از دوربین می باشد که برای نظارت و امنیت استفاده می گردد و برخلاف دوربین مدار بسته آنالوگ بر بستر شبکه به انتقال تصاویر می پردازد. در اوایل قرن نوزدم شرکت AXIS موفق به تولید این مدل دوربین ipشد. دوربین مدار بسته تحت شبکه با دریافت اطلاعات از طریق حسگرها و تبدیل آن از طریق سیستم عامل خود به تصایر دیجیتال، تصاویر را از طریق شبکه به شبکه دستگاه مرکزی منتقل می نماید.

اطلس الکترونیک

اطلس الکترونیک

هر شرکت تولید کننده دوربین مدار بسته تحت شبکه دارای پروتکل اختصاصی و سیستم عامل خود می باشد. که باعث می گردد در یک سیستم نتوان از دوربین های مختلفی استفاده نمود که روش تطبیق این دوربین ها استفاده از پروتکل ONVIF می باشد. پروتکل ONVIF چیست، همانظور که اشاره گردید دوربین مدار بسته تحت شبکه توسط شرکت های مختلفی تولید می گردد که هر شرکت تولید کننده دارای سیستم عامل و نرم افزار مختص به خود می باشد. به همین منظور برای آن که بتوان در یک سیستم یکپارچه از مدل دوربین یا دستگاه ذخیره تحت شبکه متفاوت استفاده نمود و ضعف این سیستم را برطرف نماید، یک توافق جهانی به اسم ONVIF طراحی گردید تا با یک استاندارد جهانی جهت اجرا و ارتباط دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه و مرکز کنترل مدل های مختلف ایجاد گردد. هدف این انجمن ترسیم یک استاندارد جهانی جهت ارتباط دوربین های مداربسته تحت شبکه بدون توجه به مدل ها می باشد. دوربین تحت شبکه هایک ویژن آی پی، همانگونه که در مطالب قبلی مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن اشاره گردید دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه بر بستر کابل شبکه، تصاویر خود را به دستگاه مرکزی منتقل می نماید. در ابتدای تولید این دوربین ها، کیفیت لنز دوربین ها VGA بوده اند که با گذشت زمان دوربین با کیفیت ۱.۳ مگاپیکسل تولید گردید که امروزه این کیفیت به دو تا بیست و چهار مگا پیکسل رسیده است. در دوربین تحت شبکه هایک ویژن IP تصاویر با کیفیت بالا منتقل می گردد و مانند سیستم عامل کامپیوتر به صورت باینری صفر و یک می باشد. به همین دلیل وضوح تصویر با توجه به پهنای باند دارای کیفیت بالاتری نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد. شما عزیزان می توانید برای خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن از طریق سایت اطلس الکترونیک اقدام نمایید و همچنین ضمن تماس با شماره های ذکر شده در سایت از مشاوره رایگان کارشناسان ما نیز بهره ببرید. در ادامه مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن دلایل برتری دوربین مدار بسته تحت شبکه را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.


دوربین تحت شبکه دارای کیفیت بالای تصویر اجرای آسان تر بر اساس شبکه محلی و اختصاصی را دارا می باشد. امکانات ویژه دوربین تحت شبکه هایک ویژن IP که باعث پردازش تصاویر و به دست آوردن وضوح تصویر بالا و امنیت در نظارت می گردد. پردازش تصویر در دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه می تواند، تشحیص حرکت، دود، حرارت، پلاک خودرو، چهره افراد ، صدا، تجمعات را با کارایی بالا به دستگاه مرکزی منتقل نماید. دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه دارای امکان چرخش و زوم های متفاوت می باشد که به این دوربین ها PTZ گفته می شده و با همان کابل شبکه و برق و دستگاه مرکزی قابل کنترل می باشد. در ادامه مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن با کارشناسان سایت اطلس الکترونیک همراه باشید. کاربران اجزای تشکیل دهنده دوربین تحت شبکه هایک ویژن، را می توان بسته به کارایی و نیاز و محل نصب با توجه به نوع و مدل انتخاب نمود. دستگاه مرکزی یا NVR ، دستگاه مرکزی دوربین ها را کنترل و پردازش نموده و همچنین از طریق این دستگاه میتوان تصاویر دریافتی را به خروجی HDMI یا VGA منتقل و بروی مانیتور و تلوزیون مشاهده نمود. هارد دوربین تحت شبکه هایک ویژن، دستگاه های ان وی ار دارای هارد اینترنال می باشد و داخل دستگاه نصب می گردد. هارد وظیفه ذخیره سازی اطلاعات دریافتی از دوربین تحت شبکه هایک ویژن را انجام می دهد، مقدار دخیره هارد بستگی به مقدار فضای انتخابی آن را دارد. هارد انتخابی برای تعداد دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه متفاوت و قابل محاسبه می باشد. منبع تغذیه یا آداپتور، دوربین تحت شبکه هایک ویژن برای روشن شدن نیاز به برق دوازده ولت دو آمپر را دارد به همین منظور از آداپتور برای هر دوربین استفاده می گردد. سوییچ شبکه، دوربین تحت شبکه هایک ویژن جهت اجرا نیاز به سوویچ شبکه را دارد تا نقش انشعاب راجهت انتقال دیتا برعهده گرفته، به طور مثال دو دوربین به یک سوییچ وصل و خروجی آن به دستگاه مرکزی NVR متصل گردد.

اطلس الکترونیک
اطلس الکترونیک

همواره شما عزیزان می توانید برای خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن از طریق سایت اطلس الکترونیک اقدام نمایید. سوییچ ومدل ها، در اجرای دوربین مدار بسته تحت شبکه دو مدل سوییچ موجود می باشد، سوییچ های انتقال دیتا که این مدل فقط قابلیت جابه جایی و نقش انشعاب را دارا می باشد و مدل دیگر سوییچ، سوییچ POE می باشد، در این مدل علاوه بر انتقال دیتا، برق دوربین مدار بسته ایپی نیز تامین می گردد. که باعث حذف هزینه کابل کشی و آداپتور می شود. کابل شبکه، همان طور که گفته شد دوربین مدار بسته تحت شبکه برای انتقال تصاویر و دیتا نیاز به کابل شبکه دارد این کابل از هشت رشته و شیلد و روکش تشکیل گردیده است که هم قابلیت انتقال تصویر و هم برق را دارا می باشد. کابل شبکه به دو پروتکل CAT۵ و CAT۶ با مدلهای مختلفی در بازار موجود می باشد. کابل برق، در صورتی که از سوییچ POE استفاده نگردد کابل برق ، جهت انتقال برق به آداپتور و منبع تغذیه دوربین تحت شبکه هایک ویژن استفاده می گردد. مزیت ها و معایب استفاده از دوربین تحت شبکه هایک ویژن، مزیت ها، اجرا و نصب آسان، این مدل دوربین ها برخلاف تصور که دوربین های آنالوگ نصب اسانتری دارند باید گفت دوربین مدار بسته ای پی نصب سریعتر و آسانتری دارند و در این مدل دوربین نهایتا یک کابل شبکه وارد دستگاه مرکزی می گردد. کیفیت بالای تصاویرو امنیت بالا، به طور قطع می توان گفت کیفیت تصویر دوربین مدار بسته ای پی بالاتر از دوربین های انالوگ بوده چون تصاویر به صورت دیجیتال منتقل می گردد. همچنین تصاویر در این نوع دوربین ها به صورت کد گذاری شده منتقل می گردد و از امنیت بالاتری برخوردار می باشد. شما عزیزان می توانید برای خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن از چندین رروش اقدام نمایید. که یکی از این روش ها خرید از سایت اطلس الکترونیک می باشد. معایب، در دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه به علت بالا بودن کیفیت بالای تصاویر پهنای باند بیشتری اشغال می گردد. همچنین متراژ صد متر به بالا برای کابل کشی باید از کابل های خاص تری استفاده نمود.یا برای انتقال دیتا به تعداد سوییچ بیشتری نیاز است. مجموعه اطلس الکترونیک با سابقه ای ده ساله در زمینه فروش دوربین مدار بسته، مشاوره، طراحی، و اجرا با افتخار آماده ارائه خدمات با گارانتی محصولات جهت اطمینان شما مشتریان گرامی می باشد. در این قسمت از مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن بررسی های خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن را انجام دادیم. در قسمت بعدی این مقاله بحث قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن را داریم.


قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن

در این قسمت از مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن کارشناسان سایت اطلس الکترونیک قصد بررسی قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن را دارند. در ادامه چندین فاکتور موثر در قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن ، در هر خریدی قیمت یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران است. قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن نیز در خرید آن از این قاعده مستثنی نیست. قصد داریم ۶ عامل موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن را به شما معرفی کنیم. با دانش بیشتر انتخاب و خرید هوشمندانه تری را تجربه کنیم. آیا شما می دانید عامل اصلی موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن چیست. با ما تا انتهای این قسمت مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن با این عناوین همراه باشید، تاثیر مدل بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، تکنولوژی، عامل موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، کیفیت تصویر عامل تاثیرگذار بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، تاثیر لنز در قیمت دوربین های مداربسته، جنس بدنه، فاکتور موثر در قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، قابلیت بهبود تصویر در دوربین های مداربسته، هوشمندی دوربین تحت شبکه هایک ویژن ، ویژگی های خاص دوربین تحت شبکه هایک ویژن .تاثیر مدل بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، اولین عامل تاثیر گذار بر قیمت دوربین های مداربسته مدل آن ها است. مدل در واقع تولید کننده محصول را معرفی می کند. این که چه تولید کننده ای دوربین را ساخته است تاثیر زیادی بر روی قیمت دوربین های مداربسته خواهد گذاشت. اعتبار مدل، کیفیت محصول، تکنولوژی، موارد خرابی و طول عمر، مواردی هستند که با مشخص شدن مدل دوربین تحت شبکه هایک ویژن قابل جستجو و دستیابی است. در سطح جهان مدل های مختلفی در زمینه دوربین تحت شبکه هایک ویژن فعالیت دارند. از تمام این مدل ها حدود هفت یا هشت مدل بین المللی در ایران فعالیت می کنند. در نظر داشته باشید قیمت بالای یک مدل لزوما نشان دهنده بیشتر بودن کیفیت تمام محصولات آن نیست. به طور مثال در مدل هایک ویژن (از دسته ارزان قیمت ها) مدل هایی وجود دارند که با کیفیت مدل هم تراز در مدل گران قیمتی مانند بوش برابری می کند.

اطلس الکترونیک

اطلس الکترونیک

تکنولوژی، عامل موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن ، دومین عامل تاثیرگذار بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن تکنولوژی به کار رفته در ساخت دوربین است. با توجه به نوع تکنولوژی ، آنالوگ، آنالوگ HD و تحت شبکه به کار رفته در دوربین تحت شبکه هایک ویژن قیمت دوربین متغیر خواهد بود. معمولا دوربین های تحت شبکه به سبب دارا بودن قابلیت ها و کیفیت بالاتر، گران تر هستند. دوربین های مجموعه آنالوگ نصب ساده تری و قیمت پایین تری از نوع تحت شبکه آن ها دارند. در این مورد لازم به ذکر است که خرید دوربین تحت شبکه همیشه برای همه کارآمد نیست. بلکه با درنظر گرفتن نوع نیاز باید دوربین انتخاب شود. براساس تجربه کارشناسان این حوزه، نوع دوربین تحت شبکه هایک ویژن مناسب برای هر کاربری بهتر مشخص می شود. در مواردی دوربین های آنالوگ نیاز کاربر را به خوبی پاسخ می دهد. دوربین هایی با قابلیت های بسیار نزدیک به دوربین های تحت شبکه و قیمتی بسیار مناسب تر از آن هستند. از طرفی گاهی صرف هزینه جهت کابل کشی و تجهیزات برای استفاده از دوربین های آنالوگ HD بسیار بیشتر از هزینه دوربین تحت شبکه IP می شود. در این حالت دوربین تحت شبکه IP پیشنهاد مناسب تری است. کیفیت تصویر عامل تاثیرگذار بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، سومین فاکتور موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن کیفیت تصویر است. کیفیت تصویر در دوربین تحت شبکه هایک ویژن با یک عدد در کنار مگاپیکسل بیان می شود یک مگاپیکسل یا HD، دو مگاپیکسل یا Full HD و غیره هرچه این عدد بزرگتر باشد رزولوشن تصویر بالاتر و کیفیت تصویر بهتر خواهد بود. بالاتر رفتن کیفیت تصویر بیشتر شدن قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن را به همراه دارد. تاثیر لنز در قیمت دوربین های مداربسته، چهارمین عامل موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن ، لنز دوربین است. عموما دو نوع لنز در دوربین های مداربسته وجود دارد، لنز ثابت و لنز متغیر یا وریفوکال. دوربین با لنز ثابت همواره زاویه دید ثابتی دارند و ارزان تر هستند. دوربین های مداربسته با لنز متغیر به علت داشتن قابلیت هایی مانند امکان تغییر در زاویه دید و بزرگنمایی تصویر قیمت گران تری نسبت به دوربین های با لنز ثابت دارند.

اطلس الکترونیک
اطلس الکترونیک

جنس بدنه فاکتور موثر در قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، پنجمین عامل تاثیرگذار بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن جنس بدنه دوربین است. معمولا دوربین ها بدنه پلاستیکی یا فلزی دارند. طبیعتا دوربین های مداربسته با بدنه فلزی به سبب مقاومت فیزیکی بالاتر، نسبت به نوع پلاستیکی آن گران تر است. دوربین های مداربسته با بدنه فلزی به علت مقاومت در برابر گردوغبار و رطوبت برای محیط های بیرونی مناسب تر هستند. قابلیت بهبود تصویر در دوربین های مداربسته، قابلیت بهبود تصویر ششمین عامل تاثیرگذار بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن است. دوربین تحت شبکه هایک ویژن با قابلیت بهبود تصویر قیمتی بالاتر از نوع معمولی آن دارد. در دوربین های مداربسته برحسب بروز شرایط خاص قابلیت هایی تعریف شده است. از جمله قابلیت HLC که کیفیت تصویر را با حذف نقاط پر نور در آن، بهبود می دهد. قابلیت WDR و BLC که در محیط هایی با شدت نور متفاوت، کیفیت تصویر محیط کم نور را بهبود می دهد. از کابرد های قابلیت WDR در دوربین های مداربسته پلاک خوان است، در شب سطوح گوناگون نور ایجاد می شود. این قابلیت سطوح مختلف نوری را تا حدودی یکسان سازی نموده و در نهایت تصویری یک دست را ایجاد می نماید. هوشمندی دوربین تحت شبکه هایک ویژن ، عوامل موثر بر قیمت دوربین تحت شبکه هایک ویژن در کاربری های عمومی در بالا ذکر شد. جالب است بدانید دوربین های مداربسته با قابلیت های هوشمند برای کاربری های خاص نیز طراحی شده اند. این نوع دوربین ها قابلیت هایی مانند تشخیص چهره، شمارش افراد، تعقیب سوژه و غیره را دارند و در رده دوربین های گران قیمت قرار می گیرند. ویژگی های خاص دوربین تحت شبکه هایک ویژن، با توجه به کاربرد وسیع دوربین های مداربسته، محیط هایی وجود دارند که دوربین با ویژگی خاص را می طلبد. دوربین های مداربسته با این ویژگی ها نیز در دسته دوربین های گران قیمت قرار می گیرند. به طور مثال دوربینی که بتواند در اعماق آب نصب شود و تصویر برداری کند، این دوربین ها باید حتما ضد زنگ باشند. مثال دیگر در محیطی که آلاینده های شیمیایی وجود دارند مانند پالایشگاه ها، بدنه دوربین باید در مقابل آن ها مقاومت کافی داشته باشد و قابلیت ضد خوردگی داشته باشند. در محیط هایی که خطر انفجار در آن ها وجود دارد مانند پالایشگاه ها، معادن و غیره وجود قابلیت ضد انفجار بودن برای دوربین های مداربسته یک ضرورت محسوب می شود. در قسمت بعدی مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن کارشناسان سایت اطلی الکترونیک قصد ارائه اطلاعاتی را در مورد بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن را دارند.


بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن

امیدواریم که تا به اینجای مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم. در این قسمت قصد معرفی بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن را برای شما کاربران عزیز سایت اطلس الکترونیک داریم. در ادامه همراه ما باشید. در ابتدا توضیحاتی را در مورد رزولوشن یا تفکیک پذیری بهتر خدمت شما می دهیم. همان طور که می دانید وضوح تصویر دوربین های مدار بسته آنالوگ با تی وی لاین مشخص می شود. تعداد خطوط افقی تصویر و قوی ترین دوربین آنالوگ وضوح تصویر آنچنانی در کیفیت تصاویر ندارد. در عوض در دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه کیفیت تصویر که حاصل ضرب دو محور X (افقی) و محور Y (عمودی) است کیفیت های بسیار بالاتری را نسبت به کیفیت TVL ارائه می دهد و کیفیت تصویر بر اساس مگاپیکسل شناخته می شود. استفاده از دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه با کیفیت تصویر دو، سه و چهار مگاپیکسل برای محیط های بیرونی و فضاهای داخلی بسیار مناسب است و می توان تصاویر را بصورت زنده یعنی با نرخ بیست و پنج فریم تا سی فریم مشاهده کرد. امروزه برندهای معتبر نظیر داهوا و هایکویژن دوربین های پیشرفته ای با قابلیت های هوشمند با رزولوشن شش، هشت و دوازده مگاپیکسل و حتی فور کی ارائه کرده اند که می توانند جزئیات محیط را با کیفیت بسیار بالا ثبت نمایند ولی در عوض با افزایش میزان مگاپیکسل فریم این سری از دوربین ها از بیست و پنج فریم به هفت تا دوازده فریم تقلیل میابد. از این سری دوربین های مدار بسته با کیفیت شش، هشت و دوازده مگاپیکسل عموما برای مشاهده و ثبت جزئیات در محیط های بزرگ نظیر ترمینال فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، بیمارستان ها به دلیل بالا بودن مگاپیکسل با ارائه تصویری با تمام جزئیات با کنتراست بالا، به کار گرفته شوند. توانایی بهتر در نور کم، دوربین های مداربسته تحت شبکه اولیه توانایی لازم جهت تنظیم در نور کم را نداشتند و مکانیزم جبران کننده نور آن ها نیز باعث کاهش تعداد فریم ها در تصویر می شد که باعث ایجاد یک تصویر بی کیفیت و نامنظم می شد. اما دوربین های تحت شبکه نسل جدید این قابلیت را دارند تصاویر بهتری را حتی در نور یک لوکس، واحد سنجش نور هم ایجاد کنند و از حداقل نور موجود جهت دریافت جزئیات بیشتر تصویر تا بیست و پنج فریم در ثانیه، بهره ببرند. قابلیت PoE و تامین برق دوربین تحت شبکه هایک ویژن، برای تامین برق دوربین مدار بسته می بایست از آداپتور دوازده ولت با جریان دو آمپر استفاده کرد ولی در اکثر دوربین های مداربسته تحت شبکه علاوه بر منبع تغذیه دوازده ولتی می توان از قابلیتی به نام POE برای برق رسانی استفاده کرد.

اطلس الکترونیک

اطلس الکترونیک

به این معنا که می توانید فقط با یک کابل، برق رسانی دوربین تحت شبکه هایک ویژن را انجام دهید. با استفاده از POE نیازی به یک کابل برق جداگانه برای آداپتور دوربین ندارید. نسل های جدید POE این امکان را فراهم کرده است که تجهیزات پر مصرف تر مانند دوربین های مداربسته اسپید دام که دارای قابلیت های مکانیکی نظیر چرخش دوربین و دارای بزرگنمایی اپتیکال هستند نیز بتوان با همان کابل دیتا برق مورد نیاز را تامین کرد. با حذف کابل برق دوربین می توان هزینه های جاری و زمان اجرای پروژه را بهینه سازی کرد و در زیبایی اجرا هم تاثیر مثبتی دارد. دسترسی به تصاویر ضبط شده دوربین تحت شبکه هایک ویژن بروی شبکه، همان طور که توضیح داده شد هر دوربین تحت شبکه هایک ویژن برای قرار گرفتن در شبکه دارای یک شناسه عددی منحصر به فرد مانند ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۸ IP دوربین تحت شبکه هایک ویژن است که شما با استفاده از این IP می توانید به هر دوربین مدار بسته به صورت مجزا و بدون نیاز به دستگاه ضبط تحت شبکه (NVR) دسترسی داشته باشید. برای استفاده از حالت ضبط می بایست یک کامپیوتر یا سرور با فضای آزاد در هارد سیستم داشته باشید. با استفاده از مرورگر به دوربین تحت شبکه هایک ویژن با وارد کردن شناسه IP و نام کاربری و رمز عبور لاگین می شوید و سپس در منوی تنظیمات دوربین به بخش ضبط رفته و پس از زمان بندی رکورد می توانید بروی هارد سیستم عملیات ضبط را شروع نماید ولی در دوربین تحت شبکه هایک ویژن آنالوگ همچین قابلیتی وجود ندارد و فقط می توانید با استفاده از دی وی ار تصاویر دوربین مدار بسته را ضبط نمایید. در ادامه متن بهترین دوربین ip (تحت شبکه) هایک ویژن با کارشناسان اطلس الکترونیک همرراه باشید. زیر ساخت بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن، زیر ساخت و بستر انتقال داده در سیستم دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه هایک ویژن همانند شبکه های داده با استفاده از کابل های شبکه که معمولا کت شش می باشد، انجام می ‌شود. در شبکه های داده سوئیچ های شبکه وظیفه ارتباط بین تجهیزات را بر عهده دارند. در سیستم های تحت شبکه به هر عنصر که وارد شبکه می شود یک آدرس IP اختصاص داده می شود که این آدرس آی پی اختصاصی می تواند به صورت دستی و توسط ادمین شبکه صورت پذیرد و یا به صورت اتوماتیک و از طریق DHCP سرور که در شبکه راه اندازی شده است انجام شود.

در واقع در سیستم های دوربین تحت شبکه هایک ویژن تحت شبکه تجهیزات بر اساس این آدرس ها یک دیگر را در شبکه پیدا می کنند و با هم ارتباط می گیرند. شرکت هایک ویژن به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه دوربین تحت شبکه هایک ویژن، محصولات تحت شبکه کامل که توانایی پاسخگویی به تمام نیازهای کاربران در محیط های مختلف را دارند، تولید و به بازار ارائه کرده است. همچنین نرم افزارهای مفید جهت کاربری آسان تر تجهیزات که بسیار هم کاربر پسند هستند را در اختیار کاربران قرار داده است. از این رو می توان دوربین های تحت شبکه هایک ویژن را به عنوان یکی از گزینه های قابل اطمینان جهت استفاده در پروژه های بزرگ مورد بررسی قرار گیرد. شش مزیت استفاده از بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن، نیاز به کابل کشی کمتر و بهینه تر در نسبت با دوربین های توربو اچ دی. این دوربین ها می توانند به شکل مستقل تصاویر را در حافظه دوربین ذخیره کنند. در یک سیستم دوربین تحت شبکه هایک ویژن می توان دوربین ها را ناحیه بندی کرد و در آن ناحیه ها سوئیچ قرار داد و همه دوربین های متصل به آن سوئیچ را با یک کابل به سمت دستگاه رکوردر هدایت کرد و دیگر نیازی نیست از هر دوربین یک کابل تا محل رکوردر تصاویر پیاده سازی شود. می توان گفت این قابلیت یکی از اصلی ترین قابلیت های این نوع دوربین است چرا که با استفاده از این قابلیت امکان پیاده سازی سیستم های دوربین تحت شبکه هایک ویژن برای اماکن با وسعت بالا به راحتی امکان پذیر است. در این مدل از دوربین ها امکان استفاده از لینک های رادیویی جهت ارتباط دوربین ها با دستگاه رکوردر برای مکان هایی که امکان کابل کشی از یک نقطه به نقطه دیگر وجود ندارد، میسر است. مثلا در مواردی که فاصله بین دوربین و دستگاه رکوردر چند کیلومتر است و یا مانعی مانند دره وجود دارد که کابل کشی را غیرممکن می سازد. همچنین می توان در صورت قابلیت پیاده سازی از لینک های فیبر نوری برای ارتباط های اصلی بین سوئیچ ها استفاده کرد که در این صورت ارتباط ها پایدارتر و با سرعت بسیار بالا خواهند بود. با توجه به این که سیگنال ارتباطی بین تجهیزات در بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن ، دیجیتال است لذا از نویزهای محیط که ماهیتی آنالوگ دارند تاثیر نمی پذیرد. در واقع در برابر نویز مقاومند.

اطلس الکترونیک

اطلس الکترونیک

امکان داشتن سیستمی با قابلیت ارتقا بالا و بدون نیاز به کابل کشی و تغییرات زیاد در این مدل از دوربین های مداربسته وجود دارد. در ادامه مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن و مطلب بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن کارشناسان اطلس الکترونیک قصد شرح پاسخ به یک سوال را برای شما عزیزان دارند. ایا دوربین تحت شبکه هایک ویژن ایمن است، دوربین تحت شبکه هایک ویژن درجه تجاری یک سیستم است که خطر قطع شدن اینترنت را چندان تهدید نمی کند. علاوه بر این، افزایش اتصال و امنیت می تواند مانع از افتادن فیلم و نابجا شدن آن شود.اگر سیستم دستکاری شود یا اتصال اینترنت برای مدتی قطع شود، این فرصت را به مزاحمان می دهد تا به ملک شما حمله کنند. با اتصال سیمی، امنیت بهتری دارید. برای راه اندازی این دوربین ها نیاز به سوئیچ شبکه برای برقراری ارتباط بین دوربین ها و سیستم های اتصالی است هم چنین در صورتی که قصد داشته باشید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت محل کار و زندگی خود را مشاهده کنید همانند دوربین های آنالوگ نیاز به یک مودم روتر دارید. حال این اهداف در جهت بهبود و بالا بردن راندمان کاری و کاهش هزینه ها و غیره تغییر یافته اند. به طور مثال دوربین تحت شبکه هایک ویژن در فروشگاه صرفا جهت نظارت بر مشتریان و پیشگیری از سرقت و سو رفتار نصب می شد. در حالیکه امروزه قابلیت های این سیستم در فروشگاه ها می تواند تاثیر زیادی بر میزان فروش و سود حاصل از آن داشته باشد. علاوه بر این، سیستم‌های دوربین تحت شبکه هایک ویژن درجه تجاری به راحتی سرقت نمی‌شوند. از آن جایی که آن ها سیمی هستند، پایین کشیدن دوربین ها برای مزاحمان چالش برانگیز خواهد بود. این تضمین می کند که دوربین تحت شبکه هایک ویژن در جای خود باقی می مانند. دوربین های مدار بسته فضای بیرون گران تر از دوربین های داخلی هستند. چرا آن ها با کیس های مقاوم در برابر آب و هوا عرضه می شوند تا بتوانند محدوده دمایی زیاد و همچنین جامدات و مایعات مختلف همچون باران، برف یا تگرگ را تحمل کنند.اولین دوربین های تجاری با نام در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا به بازار عرضه شدند و نکته قابل توجه این عرضه تجاری، عدم نیاز به هر گونه مجوز دولتی برای استفاده از دوربین تحت شبکه هایک ویژن بود.


قابلیت وضوح یا زوم بیشتر، اتصالات سیمی دوربین تحت شبکه هایک ویژن قابلیت وضوح بهتری را ارائه می دهند. از طریق یک اتصال سیمی، سیستم امنیتی می تواند سریع تر و کار آمدتر کار کند. اتصال یک به یک به این معنی است که سیستم می ‌تواند سریع ‌تر به دستگاه‌ ها متصل شود تا فیلم ‌برداری واضح‌ تر شود. یا اگر خطری در محل کسب و کار شما در زمانی که بدون مراقبت است رخ دهد، مانند آتش سوزی یا مسائل فنی، می توانید تصویری هوشمندانه از آنچه رخ داده است داشته باشید. اگر وضوح کمتری دارید، شانس کمتری برای دیدن تصاویر زوم شده خواهید داشت. تاثیر آب و هوا بر کیفیت دوربین تحت شبکه هایک ویژن، برای جلوگیری از جرایم در مشاغل کوچک در تمام ساعات شبانه روز، می توانید از سیستم های نظارتی دوربین تحت شبکه هایک ویژن درجه تجاری استفاده کنید زیرا می توانند در هر شرایط آب و هوایی مقاومت کنند. سخت‌افزار، سیم‌ها و مواد پوشش خارجی ضد آب هستند، بنابراین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کسب‌ وکار همیشه محافظت می‌شود. یافتن دوربین تحت شبکه هایک ویژن مقاوم در برابر آب و هوا می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص با سیستم های امنیتی دوربین تحت شبکه هایک ویژن بی سیم. در حالی که سیستم های سیمی بدون توجه به شرایطی که در آن قرار دارند می توانند محافظت بهتری را تضمین کنند. یکی دیگر از مزایای نصب سیستم های نظارت دوربین تحت شبکه هایک ویژن تجاری به دلیل توانایی آن ها در استفاده از هوش مصنوعی و ویژگی های تحلیلی است.

اطلس الکترونیک

اطلس الکترونیک

چرا دوربین تحت شبکه هایک ویژن مفید است. در کنار دوربین های تحت شبکه، دستگاه های ضبط NVR نیز به عنوان دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه معرفی گردید. سیستم های تحت شبکه توانستند تصاویری ارائه کنند که از لحاظ کیفیت تفاوت فاحشی با دوربین های آنالوگ داشت و از این رو محبوبیت زیادی پیدا کردند.دوربین های مدار بسته مدرن امروزی با بهره گیری از هوش مصنوعی و مجهز بودن به سنسورهای هوشمند قادر به ثبت پلاک خودرو، تشخیص چهره، ضبط صدا، ثبت ورود و خروج و غیره هستند. در ادامه مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن با کارشناسان اطلس الکترونیک همراه باشید. همچنین برای نصب دوربین بولت بهتر است یک محفظه فلزی بر روی آن نصب کنید تا در برابر باد و باران مقاوم شود. این امر موجب افزایش طول عمر دوربین تحت شبکه هایک ویژن شما می گردد.تا اینکه در اواخر قرن بیستم میلادی دوربین های بهترین دوربین iP (تحت شبکه) هایک ویژن پا به عرصه ظهور گذاشتند. دوربین های IP علاوه بر کیفیت فیلمبرداری بالا، می توانستند با وصل شدن به شبکه تصاویر فیلمبرداری شده را بر بستر اینترنت به نمایش بگذارند. علاوه بر این دوربین های IP می توانستند تصاویر ضبط شده را ابتدا درون حافظه خود پردازش و سپس به هارد جهت ذخیره سازی ارسال کنند.تصاویر ضبط شده در دوربین مدار بسته به صورت آنالوگ به دستگاه DVR ارسال شده و در آنجا پس از پردازش، به فرمت دیجیتال تبدیل می شود. در قسمت بعدی مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن قصد توضیحاتی در مورد نکات تکمیلی دوربین تحت شبکه هایک ویژن را برای شما عزیزان آورده ایم.

اطلس الکترونیک

اطلس الکترونیک

نکات تکمیلی دوربین تحت شبکه هایک ویژن

در این قسمت از مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن قصد ارائه نکات تکمیلی دوربین تحت شبکه هایک ویژن را خدمت شما عزیزان بدهیم. در ابتدا یکی از سوالات پر تکرار کاربران سایت اطلس الکترونیک را ببرای شما آورده ایم. بهترین مکان برای نصب دوربین تحت شبکه هایک ویژن، انتخاب مکان های مناسب برای نصب دوربین تحت شبکه هایک ویژن به اندازه ی پیدا کردن دوربین های مناسب برای منزل تان مهم است. برای انجام این کار بهتر است با در نظر گرفتن اهداف امنیتی تان در طول خانه گام بردارید. مکان هایی مانند پنجره طبقه اول، درب اتوماتیک پارکینگ و یا حتی زیر زمین ها را به عنوان نقاط ورودی که برای مزاحمان جذاب تر است را در نظر بگیرید. یکی دیگر از نکات خوب برای قرار دادن دوربین این است که دوربین های واقعی را خارج از دسترس و احتمالا خارج از دید نصب کنید. سپس، دوربین های شبیه به دوربین های واقعی را در اطراف ملک تان قرار دهید. به این ترتیب، اگر یک نفوذگر یکی از دوربین های شما را بشکند، یک دوربین مجازی ارزان قیمت شکسته شده ویدیویی از این عمل خواهید داشت. در این قسمت از مطلب نکات تکمیلی دوربین تحت شبکه هایک ویژن پنج نقطه وجود دارد که باید همیشه یک دوربین نظارت بر خانه در آنها نصب کنید: درب جلویی، برآورد شده است که سی و چهار درصد از تمام سارقان از طریق درب جلو وارد خانه می شوند، بنابراین شما یکی از دوربین های مدار بسته را در اینجا قرار خواهید داد. برای جلوگیری از مزاحمت برای دوربین تان آن را در سطح طبقه دوم یا حتی در سطح صاف منزل تان قرار دهید و کانون آن را روی درب جلو قرار دهید. اگر خانه شما فقط یک طبقه دارد، دوربین درب جلو را در یک شبکه ی سیمی قرار دهید تا در برابر سنگ ها، چوب ها و دیگر سلاح ها محافظت شوند. درب پشتی، بیست و دو درصد از دیگر سارقان خانه از طریق درب پشتی و درب جانبی وارد منزل می شوند، بنابراین شما دوربین هایی را در این جا هم لازم خواهید داشت. مهم است که هر ورودی یک دوربین داشته باشد. مجددا تلاش کنید دوربین خود را از دسترس افراد خارج کنید یا آن را از هر چیزی که یک مزاحم می تواند به سوی آن پرت کند محافظت کنید. حتما دوربینی نصب کنید که هم ضد آب باشد و هم مجهز به دید در شب باشد.


پنجره های دور از خیابان، سارقان اغلب با شکستن پنجره ی عقب وارد خانه می شوند. با انتخاب پنجره ای که در نمای مستقیم خیابان نیست، سارقان شانس دستگیری شان را کاهش می دهند. قرار دادن دوربین در پنجره های عقب به شما اجازه می دهد تا اگر مزاحمی از این راه وارد خانه می شود را بگیرید. بهترین گزینه در این جا این است که یک دوربین امنیتی بی سیم با قابلیت کنترل از راه دور نصب کنید و بتوانید با یک ابزار متحرک یا تبلت آن را کنترل کنید. ورودی حیاط خلوت و حیاط جانبی، چیزهایی مانند ماشین چمن زنی گران قیمت و دوچرخه های بچه گانه که در بیرون می مانند می توانند مزاحمان را به سوی حیاط جذب کنند. اطمینان حاصل کنید که حیاط تان را با چراغ های سنسور حرکت و یک دوربین نظارت دید در شب مجهز کرده اید. اگر حیاط پشتی شما از داخل حصار دارد، مطمئن شوید که دوربین شما نمای ورودی را دارد. یا یک دوربین دوم در آن جا نصب کنید . یک دوربین در دید آشکار قرار دهید. اغلب، فقط دیدن یک دوربین امنیتی کافیست تا مزاحم ورود به خانه ی دیگری را انتخاب نماید. پله های زیرزمینی،، بسیاری از زیرزمین ها به دریچه ها / درب ها، و یا حداقل پنجره های کوچک دسترسی دارند که برای به درون خزیدن از طریق آنها به اندازه کافی بزرگ هستند. دوربین را روی پله هایی که از زیرزمین به خانه شما می آیند قرار دهید تا ورود هر گونه مزاحمی را که ممکن است از طریق پنجره زیرزمین یا دیگر ورودی ها به خانه برسد را ضبط کند. هنگامی ایجاد امنیت برای زیرزمین به نصب دوربین امنیتی حساس به حرکت با دید در شب نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که در ادامه نکات تکمیلی دوربین تحت شبکه هایک ویژن را در ارتباط با نحوه راه اندازی این دوربین را برای شما عزیزان بییان نماییم. نحوه راه اندازی دوربین تحت شبکه، همانظور که بیان کردیم نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه بدین صورت است که دیتاهای خود را از طریق شبکه ارسال می کند.

اطلس الکترونیک
اطلس الکترونیک

بهتر است در نظر داشته باشید که نصب دوربین های تحت شبکه هر برند با دیگر برندها کمی مشابه یکدیگر هستند. اما بهتر است این کار توسط افراد متخصص انجام شود زیرا که آنها با نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه آشنایی داشته و می توانند براساس دانش شبکه و میزان تجربه خود نصب دوربین ها را به طور صحیح انجام دهند. اما روال کلی نصب دوربین هایک ویژن را توضیح خواهیم داد. برای نصب این نوع دوربین ها باید ابتدا محل جایگذاری آن ها را تعیین کرد. انتخاب محل نصب دوربین باید به صورتی باشد که حداکثر کارایی را برای کاربر داشته و نقاط حساس را پوشش دهد. مرحله دوم فراهم کردن تغذیه دوربین است اکثر دوربین ها با جریان ۱۲V DC کار می کنند. اگر دوربین قابلیت POE را داشته باشد بدون نیاز به کابل کشی برای جریان برق، تغذیه آن از طریق سوئیچ POE انجام شود. مرحله سوم نصب دوربین است که در این مرحله باید دوربین ها را در محل تعیین شده پیچ کرد. بهتر است دوربین را بر روی فلز بدون عایق نصب نکنید زیرا که در کار آنها اختلال ایجاد می کند. به طور کلی دوربین مداربسته را باید در جایی نصب کرد که استحکام کافی داشته باشد. مرحله بعدی کابل کشی است که باید با دقت انجام شود تا در ارائه تصویر دچار اختلال نشود. در زمان سیم کشی دوربین مداربسته باید مسافت استاندارد در کابل کشی رعایت شود و از سوئیچ مناسب استفاده کرد تا از نظر پهنای باند موردنیاز و مسافت مناسب دچار مشکل نشد. بهتر است کابل ها را از داخل داکت عبور داد تا در معرض امواج الکترومغناطیسی و برق فشار قوی قرار نگیرند. زیرا که این دو موجب ایجاد نویز در تصاویر ارسالی دوربین می شوند. دوربین های تحت شبکه را باید از طریق مرورگر وب تنظیم کرد. باید دوربین ها را به دستگاه ضبط کننده اضافه کنیم که به صوردت دستی یا خودکار قابل انجام است. در صورتی که دوربین و دستگاه ضبط کننده NVR از برند مختلفی باشند از طریق ONVIF می توان این ارتباط را برقرار ساخت. امیدواریم که تا به اینجای مقاله دوربین تحت شبکه هایک ویژن و توضیحات نکات تکمیلی دوربین تحت شبکه هایک ویژن توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را خدمت شما عزیزان داده باشیم.


سخن پایانی

معرفی انواع دوربین های تحت شبکه، دوربین های تحت شبکه براساس موارد مختلفی تقسیم بندی می شوند و نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه در آنها تقریبا مشابه است. اما دسته بندی براساس شکل ظاهریشان عبارتند از: دوربین دام، این مدل دوربین ها به دلیل ظاهری گنبدی شکلی که دارند به این نام، نامگذاری شده اند. دوربین هایی مناسب برای محیط های مسقف هستند. نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه دام به گونه ای است که می تواند انسان و وسایل نقلیه را از یکدیگر تشخیص دهد. دوربین بولت، دوربینی که شکل مستطیلی دارد و به دلیل طراحی شدن براساس استانداردهای IP۶۷ می توان آن را در محیط باز استفاده کرد. زیرا که نسبت به تغییرات آب و هوایی مانند بارندگی مقاوم هستند. دوربین چشم ماهی، دوربینی که می تواند فضای اطراف خود را به صورت صد و هشتاد درجه نشان دهد و نیاز به استفاده از چندین دوربین را برای کاربر کم می کند. دوربین باکس، دوربینی صنعتی که برای محیط های صنعتی کاربرد دارد و البته لنزهای آن را می توان به صورت جدا در آن قرار داد. دوربین اسپیددام، این مدل از دوربین ها برای فضاهای بزرگ مثل کارخانجات کاربرد دارند. نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه این مدل به این صورت است که می تواند برای کاربر سوژه را ردیابی کند. تجهیزات موردنیاز دوربین تحت شبکه هایک ویژن، برای آن که نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه به درستی انجام شود باید تجهیزات زیر را در زمان نصب دوربین های IP استفاده کرد، دستگاه ضبط کننده تصویر، برای ثبت تصاویر دوربین ها و پخش در مانیتور، دوربین مداربسته، برای تصویربردای از محیط اطراف خود، هارد دیسک، جهت قرار دادن در دستگاه ضبط کننده و ذخیره سازی تصاویر دوربین ها، منبع تغذیه، برای تامین برق لازم دوربین ها، سوئیچ شبکه، جهت اتصال دو و چندین دوربین تحت شبکه هایک ویژن، کابل شبکه، برای ارسال تصاویر دوربین به دستگاه ضبط کننده، کابل برق، برای ارسال برق به دوربین های مداربسته، اگر دوربین ها از نوع POE باشند ارسال داده ها و برق از طریق یک کابل نیز امکانپذیر است.